Сайт г. Березань - berezan.in.ua > Березань > Проблеми міста Березань

Проблеми міста Березань


1 сентября 2009. Разместил: Admin
Проблеми міста Березань Березань - місто обласного значення в складі столичної області, незабаром відзначатиме своє 400-ліття. В його історії було чимало і славних, і трагічних сторінок.

Двадцять перше століття внесло в життя міста свої проблеми, які вимагають негайного вирішення. Однією з найболючіших є функціонування в Березані міського відділу ГУ МВС України в Київській області. Донедавна в місті був свій відділ міліції. Після реформування в Березані утворили відділення, яке є структурним підрозділом Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області. Цього недостатньо для підтримання в місті належного громадського порядку, адже розташування Березані на перетині міжнародних автошляхів Санкт-Петербург - Київ - Харків - Ростов-на-Дону і Гомель - Дніпропетровськ - Миколаїв - Крим та на лінії Південно -Західної залізниці суттєво погіршує криміногенну ситуацію в місті. Крім того, в місті знаходиться виправна колонія посиленого режиму № 95. На вихідні в місто приїжджає багато мешканців сусідніх сіл і селищ. Все це в умовах фінансової кризи створює ризик значного зростання злочинності. Особливої уваги правоохоронних органів потребує молодь, яка у вечірній час відвідує кафе, бари, дискотеки та має багато інших спокус. Тому місту вкрай необхідно мати повноцінний міський відділ міліції, а не маленьке відділення, яке не в силах забезпечити охорону громадського порядку в місті з 17-тисячним населенням.

Хоч Березань і має багато проблем, але життя не стоїть на місці: молодь одружується, в молодих сім'ях з'являються діти. Потім, коли в мами закінчується декретна відпустка, сім'я починає вирішувати питання влаштування синочка чи донечки в дитячий садок. Багатьох в цей момент очікує розчарування, адже в місті всі дошкільні навчальні заклади переповнені. Що робити? Вихід є - в приміщенні одного дитячого садка тимчасово розміщені міські служби і установи (таке «переселення» відбулося в середині 90-х років, коли кількість дошкільнят була дуже малою і дитсадки вимушено закривалися). Всі ці установи потрібно перевести в адміністративну будівлю, яка споруджується в центрі міста. Але для завершення цього будівництва потрібні кошти, яких місто не має. Тому «дитяча» проблема тут автоматично переростає в цілком «дорослу» проблему формування місцевих бюджетів і в проблему державної зацікавленості у фінансуванні дотаційних населених пунктів. Гроші громади повинні акумулюватися на місцях, а не перераховуватись «наверх», звідки вони дуже неохоче віддаються місцевим бюджетам.

Питання забезпечення коштами особливо актуальне, коли йдеться про роботу комунальних підприємств. І житлово-побутове підприємство, і «Міськводоканал», і «Березаньтепломережа», і комбінат комунальних підприємств працюють, як кажуть, з останніх сил. Нинішні тарифи не покривають затрат підприємств, підвищення тарифів призводить до зростання соціальної напруги серед населення, а відшкодувати різницю в цінах місцевий бюджет немає можливості. Не виконується і Закон України «Про комунальні послуги для населення», згідно з яким держава зобов'язана компенсувати комунальним підприємствам різницю в цінах на енергоносії. Комунальні підприємства повинні бути економічно і фінансово захищені, адже вони надають послуги населенню, працюють для блага людей. І тарифи на енергоносії для комунальних підприємств не повинні бути більшими, ніж тарифи для населення.

Сьогоднішні реалії, на жаль, інші: комунальні підприємства мають заборгованості по сплаті податків і обов'язкових платежів, в результаті чого їхні рахунки блокуються і фінансова діяльність цих організацій повністю паралізується. Ці питання також треба вирішувати на державному рівні.

Ще однією, не менш важливою, проблемою є функціонування в місті Березанського міського бюро технічної інвентаризації. Це пов'язано з багатьма питаннями будівництва і буде зручно для всіх жителів міста. Крім того, робота бюро сприятиме збільшенню надходжень до місцевого бюджету, що є досить суттєвим моментом в умовах фінансової кризи.

Хочеться сподіватися, що існуючі нині в місті проблеми обов'язково вирішаться, і Березань зустріне свій 400-літній ювілей у всій красі, а її жителі пишатимуться рідним містом і примножуватимуть його славу своїми звершеннями.

Джерело: oblast.com.ua

Вернуться назад