Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0  |
О сайте  |  Обратная связь
Поиск по сайту:Расширенный поиск по сайту
Регистрация на сайте
Авторизация

Навигация

Реклама

Новости сайта

Календарь
Праздники Украины

Ссылки


» Вступна кампанія: дорого і сердито
16 июля 2009 | рубрика: Березань | опубликовал: Admin | просмотров: 2298
Вступна кампанія: дорого і сердито В Україні офіційно розпочалася вступна кампанія. За результатами тестування, близько 400 тисяч випускників шкіл можуть стати студентами, що на 20 тисяч менше, ніж у минулому році. Всі вони мають сертифікати не нижче 4 балів за 12-бальною шкалою оцінювання або не нижче 124 балів за 200-бальною системою. Сертифікати з нижчими балами ВНЗ просто не приймають. Також у цьогорічній кампанії вирішено не обмежувати абітурієнтів в маневрі, так що подати документи дозволено хоч в сотню різних вузів, якщо, звичайно, співпадуть дисципліни, на які отримані сертифікати, і - вистачить часу «охопити» всі обрані заклади.

У Березані випускники майже зразу після випускного вечора отримали сертифікати.
- Усім випускникам, які закінчили у цьому році загальноосвітній навчальний заклад, було персонально вручено сертифікати, - розповідає в.о. начальника відділу освіти Майя Іванівна Деменська. - Також отримали свої сертифікати і випускники попередніх років, які зареєструвались на зовнішнє незалежне оцінування в інших містах, зокрема у м. Переяслав-Хмельницький.

Отримавши на руки сертифікати, березанські випускники відчайдушно кинулись підкорювати різні вузи, аби якомога швидше подати документи. І тут їхня світла дорога перетворилась на тернисту стежину. Адже у цьому році заборонено завіряти сертифікати абітурієнтів у нотаріусів за місцем прописки і проживання, а рекомендовано завіряти документи під час їхньої подачі у секретаріаті приймальної комісії. У приймальних комісіях сертифікати ретельно звіряють з офіційними даними Українського центру оцінювання якості освіти і вводять персональні дані абітурієнтів у комп'ютер. Така процедура має максимально захистити документи від підробок. До речі, торік мали місце випадки підроблення сертифікатів ЗНО (причому підробки були як примітивними, так і високотехнологічними, з використанням новітніх досягнень). Однак звірка сертифікатів займає дуже багато часу, біля багатьох приймальних комісій різних вузів (особливо національних) кілометрові черги, деякі абітурієнти чергують добу або займають чергу на світанку, аби подати сертифікати. Одна березанська випускниця, вистоявши протягом усього дня чергу, з неймовірними зусиллями потрапила до приймальної комісії лише наступного дня. Ще один березанець, приїхавши зранку до обраного вузу, зміг подати свої документи лише о 18-ій годині. І такі випадки непоодинокі. Хоча добре, що цього року термін подачі документів продовжений на тиждень: у ВНЗ із статусом національних з 16 червня до 15 липня, у ВНЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації - з 23 червня до 22 липня, і у ВНЗ І—II рівнів акредитації - з 30 червня до 29 липня. При цьому при поданні документів багатьох випускників (в тому числі й березанських абітурієнтів) збентежив той факт, що деякі ВНЗ підвищили планку мінімуму балів із проходження на ту чи іншу спеціальність. Найважче абітурієнтам Києво-Могилянської академії, ДЕ Абітурієнт повинен мати не менше 180 балів, щоб вступити на "правознавство" та 160 - на решту спеціальностей. Також у багатьох вузах на різних факультетах зменшилась кількість бюджетних місць. Однак позитивним моментом є те, що подати свої документи абітурієнти можуть у безліч вузів. Але перевага надається тим випускникам; які подають оригінали документів - це свідчить про їхнє прагнення потрапити саме до цього обраного вузу. Більшість березанських випускників вже подали свої документи в основному у 2-5 вузів, аргументуючи їх кількість тим, що буде більше шансів на вступ. У деяких ВНЗ є вже навіть рекордсмени з кількості поданих документів на їхні факультети. Так, у вищезгаданій Києво-Могилянської академії абітурієнт-рекордсмен подав документи на навчання відразу за 7 неспорідненими спеціальностями.

Також прикрим фактом є те, що цього року за навчання у престижних університетах за контрактом абітурієнтам доведеться платити за підвищеними тарифами. У порівнянні з минулорічними, ціни зросли до 30%, причому найдорожчими стабільно залишаються юридичні та фінансові спеціальності. Таку тенденцію зростання вузи пов'язують з економічною кризою та з інфляцією в Україні. Тож батькам тих, хто мітить на ступінь з права чи фінансів від рейтингових ВНЗ, доведеться міцніше затягти паски. Найбільше ціни зросли в національних університетах. Приміром, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вартість навчання на факультеті журналістики збільшилася практично в півтора рази - з 16,3 тисячі гривень на рік до 25 тисяч, на юридичному факультеті -з 21,7 до 30 тисяч гривень. При цьому практика підвищення цін характерна не тільки для великих національних вищих закладів, але також і для регіональних вузів. До речі, ситуацією, що склалася з ціноутворенням у вузах, стурбований Антимонопольний комітет України.

Однак незважаючи на всі фактори, боротьба за вступ до кращих навчальних закладів України зростає. Майбутні студенти випробовують свою удачу та забезпечують собі відразу кілька шансів на вступ. Тож залишається лише побажати їм удачі у цьогорічних вступних випробуваннях.

Джерело: «Березанські відомості»

Комментарии (0)   Добавить свой комментарий Отправить другу   Версия для печати  

Читайте также:

 • ДАІ повідомляє - зареєструй скутер!
 • Комендантська година для березанських підлітків?
 • Питань небагато, але всі важливі
 • Для літнього відпочинку березанці обирають Крим і Туреччину
 • І в кризи є свій позитив


 • » Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
   


  Погода

  Календарь
  «    Июль 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   

  Архив новостей


  Опрос
  Насколько Вы верите СМИ?

  Полностью им доверяю
  Им нужно верить
  В принципе верю
  Верю так же, как Гидрометцентру
  СМИ - это гады. Но полезные
  Не верю вообще
  А что такое СМИ?


  Главная страница   |  Сотрудничество и реклама  | Обратная связь
  © 2007 - 2010 Все права защищены. Использование материалов Berezan.in.ua разрешается
  при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на Berezan.in.ua
     Rambler's Top100