Сайт г. Березань - berezan.in.ua > Мероприятия > Ласкаво просимо в Березань!

Ласкаво просимо в Березань!


3-06-2012, 11:54. Разместил: admin
Ласкаво просимо в Березань! Всіх, хто приїздить в Березань, запрошуємо відвідати міський народний краєзнавчий музей, який по праву вважається скарбницею духовності нашого міста. Ініціатором створення і незмінним директором музею є заслужений працівник культури України, почесний громадянин Березані Галина Лаврентіївна Рих. Сьогодні в музеї налічується понад 6 тисяч експонатів, які зібрані та впорядковані дбайливими руками Галини Лаврентіївни та її добровільних помічників. Тут можна побачити колекцію українського народного одягу, унікальні роботи народних умільців, старовинні побутові речі й багато іншого.

Варто також оглянути Меморіал Слави, пам’ятні знаки «Танк» і «Літак», «Чорнобиль – 86», «Чорнобиль – наш біль і туга», пам’ятний знак «Жертвам Голодомору 1932 – 33 років», хрест в честь 2000-ліття від Різдва Христового.

Серед культових споруд на увагу заслуговують Свято – Михайлівський храм та храм Благовіщення, які були споруджені впродовж кількох останніх десятиліть.

Неподалік від міста, на околиці села Борщів, за ініціативою березанців – ветеранів війни, споруджено пам’ятник «Атакуючий солдат» в пам'ять про трагічні події 1941 року, коли тут, в болотистій заплаві Трубежа, потрапивши в оточення, загинули тисячі солдатів та офіцерів Червоної Армії, що відступали з Києва на схід…

На жаль, старовинна забудова в місті не збереглася. Найстарішою будівлею Березані, найімовірніше, є споруда колишнього пивзаводу чеха Йосипа Канського. Кажуть, що в 19-ому столітті зварене тут пиво поставляли навіть до царського двору в Санкт – Петербурзі.

Прихильників активного відпочинку запрошуємо пройти пішохідними маршрутами вихідного дня, які прокладено навколо міста. Березань лежить на обох берегах річки Недра, серед просторих полів і тінистих лісів, тож прогулянка мальовничими околицями міста однаково приємна і погожого літнього дня, і в пору золотої осені, і в морозну зимову днину.

Розпочати радимо з Розритої могили – місця, яке в 1843 році надихнуло Тараса Григоровича Шевченка на написання однойменного вірша. Розрита могила знаходиться поруч із залізничною колією, між зупинками Березань і Хмельовик. Місцезнаходження кургану встановлено в кінці 1980-х років в результаті кропітких пошуків директора міського краєзнавчого музею Г.Л.Рих. Тепер тут встановлено пам’ятний знак та насипано символічний курган на місці старовинної могили. До залізничного переїзду можна доїхати автомобілем по автотрасі Березань – Яготин. Далі слід близько 2 км йти пішки, рухаючись польовою дорогою вздовж лісосмуги.

Два пішохідні маршрути вихідного дня, які об’єднані спільною назвою «Мальовнича Березанщина», знайомлять туристів з природою нашого краю.

Перший маршрут «До лісового озера» (довжина близько 10 км), промаркований червоно – білою фарбою, починається від південно – східної околиці міста, виводить до скульптури олімпійського ведмедика на трасі Київ – Харків, потім – до лісового озера і до житлового масиву Березань – 2. По дорозі можна оглянути розсадник Березанського лісництва, де «народжується» ліс, та поспілкуватися з місцевими лісівниками, які охоче розкажуть туристам про флору і фауну Березанщини.

Другий маршрут має назву «Туди, де Недра з Трубежем стрічається» і веде до місця впадіння Недри в Трубіж. Щоб побачити місце злиття двох річок і повернутися назад, треба пройти близько 16 км. Маршрут пролягає спочатку лівим берегом Недри, потім мішаним лісом, що росте на мальовничих піщаних кучугурах, і також виводить до житлового масиву Березань – 2. Звідси до центру міста можна добратися автобусом або дійти пішки через невеликий лісок, що починається чудовою березовою алеєю за ДРП-3 і закінчується біля стелли «Березань» при в’їзді в місто з боку автотраси Київ – Харків.

Ласкаво просимо в Березань – місто гостинних й талановитих людей, в якому вас зачарує природа, привабить історія і зацікавить сьогодення.

Джерело: www.berezan.com.ua

Вернуться назад